Kolektivní vyjednávání u ČD dočasně přerušeno!

Kolektivní vyjednávání u ČD dočasně přerušeno!

 

Vážení kolegové,

asi nejdůležitější zprávou za uplynulé dva dny jednání o podobě Podnikové kolektivní smlouvy ČD na příští rok je fakt, že zaměstnavatel na závěr druhého dne oznámil pozastavení dalšího vyjednávání. Důvod? Porušení jistých pravidel slušnosti vyjádřených gestem na Vám zcela jistě známém plakátku se vzkazem, jak dále přistupovat k přesčasové práci u naší profese.

Pravidelné jednání představenstva s odbory, které předcházelo vyjednávání o kolektivní smlouvě, tento fakt v podstatě rovněž potvrdilo. Zúčastnění členové představenstva společnosti se dle svých vyjádření cítí uraženi vulgárním projevem postoje některých zaměstnanců – členů FSČR k představenstvem schválenému retenčnímu programu a podobné způsoby projevu nesouhlasu nadále nehodlají akceptovat.

Přítomní zástupci prezidia se za tento nestandardní projev nespokojenosti, ač o to byli žádáni, neomluvili, neboť se nejedná o stanovisko prezidia FSČR. Je to názor skupiny našich členů, který je sice z pozice slušného chování problematický, ale nelze jej z důvodu dodržování demokratických principů a stanov naší profesní odborové organizace cenzurovat.

Poněvadž někteří členové představenstva projevili ochotu detailněji se seznámit s argumenty FSČR, budeme Vás okamžitě informovat, podaří-li se odblokovat tuto vyhraněnou situaci.

 

Jaroslav Vincour

viceprezident FSČR

a vedoucí týmu pro kolektivní vyjednávání u ČD

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*