Aktuální informace k současnému dění

V Praze dne 6.2.2019

 

Vážení kolegové,

chtěl bych tímto vyvrátit různé spekulace, jenž se rojí kolem naší organizace FS Praha.

V listopadu 2018 na členské schůzi naší organizace jsme dle našeho nejlepšího vědomí a svědomí uvedli status naší organizace do souladu se zákony ČR. Změnou paragrafů v občanském zákoníku a schválením vlastních stanov a k nimž náležejících dokumentů jsme se z našeho pohledu stali samostatnou organizací s určitými právy a povinnostmi. Tím jsme se ovšem dostali do rozporu s prezidiem FS, které ovšem náš postup vidí zcela odlišně.

Zároveň je třeba uvést, že jsme deklarovali nadále činnost pod FS ČR, ovšem za trochu jiných podmínek. A to jak na samotné členské schůzi, tak na následujících jednáních výboru FS Praha, neboť prozatím nevidíme relevantní důvod s FS ČR nespolupracovat, potažmo z tohoto spolku vystoupit. O takovém kroku by tak jako tak musela rozhodnout členská schůze jenž je nejvyšším orgánem spolku.

Teď čekáme na právní rozbor dané situace jenž jsme si nechali zpracovat a posléze budeme absolvovat další jednání s prezidiem FS ČR, které doufejme povede k rozřešení této situace. O dalším vývoji vás budeme informovat.

Za výbor FS Praha

Radek Wenzl

 

PS: Nejsme tedy žádný další „cech strojvůdců“

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*